O NAS

info@apuliaonline.eu
tel. +39 3337371199
skype: anetkabanasik

aneta dr Aneta Banasik

aneta@apuliaonline.eu

aneta mgr Giovanna Maglio

giovanna@apuliaonline.eu

aneta Maria Marcovecchio

maria@apuliaonline.eu

Flaminia Cipriani

flaminia@apuliaonline.eu

Ukończyłam filologię polską oraz politologię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim, gdzie pracowałam również jako asystent i adiunkt oraz lektorka języka polskiego dla cudzoziemców. Po obronie doktoratu z zakresu nauk humanistycznych, postanowiłam poszerzyć swoje kompetencje językowe i w ramach wymiany ministerialnej wyjechałam do Florencji, gdzie na tamtejszym uniwersytecie uczyłam języka polskiego. Ostatnie lata spędziłam w Bari, wykładając język, literaturę i kulturę polską na Uniwersytecie im. Aldo Moro. Współpracuję również z katowickim wydawnictwem Sonia Draga jako tłumaczka literatury włoskiej. Uwielbiam czytać, spacerować nad morzem i bawić się z psami. Organizując kursy języka włoskiego, mam nadzieję wzbudzić wśród cudzoziemców zainteresowanie tym wyjątkowym regionem Włoch, jakim jest Apulia oraz sprawić, aby jego mieszkańcy mogli poznać i docenić tradycje i obyczaje innych krajów.
Jestem nauczycielką, tłumaczką i doktorantką w zakresie literatury francuskiej i frankofońskiej. Moje zainteresowanie językami romańskimi sprawiło, że postanowiłam studiować ten kierunek na Uniwersytecie w Bari i ukończyłam go z wyróżnieniem. Ukończyłam również studia magisterskie na Uniwersytecie Paryskim. Obecne moje zainteresowania badawcze koncentrują się wokół glottodydaktyki oraz najnowszych trendów z zakresu tłumaczeń tekstów literackich. Wyjątkowe miejsce w moich badaniach zajmuje literatura frankofońska, post-kolonialna, współczesna literatura włoska, a także włoska literatura emigracyjna. Przez osiem lat mojego pobytu w Paryżu, łączyłam działalność naukową z pracą jako wykładowca oraz lektorka języka włoskiego jako obcego. Po powrocie do Bari w 2013 roku, rozpoczęłam pracę jako nauczycielka języka, kultury i literatury francuskiej w szkołach i firmach prywatnych. Uwielbiam języki obce i jestem przekonana, że ten projekt rozbudzi w wielu studentach podobne emocje, gdyż spotkanie z odmiennymi kulturami pozwala nam lepiej poznać własną tożsamość.
Cześć, mam na imię Marysia. Studiowałam filologię polską oraz angielską na uniwersytecie w Bari. Wybrałam specjalizację: język włoski dla obcokrajowców i za kilka miesięcy zamierzam obronić pracę magisterską. Dwa lata temu, otrzymałam stypendium, pozwalające mi na wyjazd do Polski, gdzie uczyłam się języka, literatury i kultury polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i mieszkałam przez sześć miesięcy. Rok temu pojechałam ponownie do Katowic jako studentka Erasmusa. Uwielbiam podróżować i spotykać się z ludźmi z innych krajów. Marzę o społeczeństwie wielokulturowym, w którym różnice uważane są za bogactwo. Kurs języka włoskiego może stanowić doskonałą okazją, abym mogła wykorzystać w praktyce moje umiejętności i zainteresowania językami obcymi oraz promować przepiękne okolice mojego regionu.
Jestem Flaminia, mam 25 lat i skończyłam studia licencjackie z językoznawstwa (język włoski dla obcokrajowców). Uczę się polskiego od pięciu lat i w ubiegłym roku miałam okazję przebywać na stypendium na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie doskonaliłam znajomość języka. Ponadto odbyłam staż w liceum i na uniwersytecie w Bari, żeby zapoznać się z metodami praktycznej nauki języków obcych (włoski, angielski i polski). Pracowałam też jako nauczycielka w szpitalu z ciężko chorymi dziećmi. Obecnie przygotowuję pracę magisterską z literatury polskiej i zamierzam przystąpić do końcowego egzaminu jeszcze przed wakacjami. Bardzo lubię przygotowywać desery, czytać moje ulubione książki z serii „Harry Potter” i oglądać seriale.